Sağlık Bakanlığı e-Nabız hizmeti başladı

e-Nabız sağlık kuruluşlarından toplanan sağlık verilerine vatandaşların ve sağlık profesyonellerinin internet ve mobil cihazlar üzerinden erişebilecekleri bir uygulamadır.

Muayene, tetkik ve tedavilerinizin nerede yapıldığına bakılmaksızın, tüm sağlık bilgilerinizi yönetebildiğiniz e-Nabız uygulaması, tıbbi özgeçmişinize tek bir yerden ulaşabildiğiniz bir kişisel sağlık kaydı sistemidir.

e-Nabız uygulaması, sizin verdiğiniz, süresi ve sınırı belirlenmiş yetki çerçevesinde sağlık kayıtlarınızın hekimlerce değerlendirilebildiği, böylelikle teşhis ve tedavi sürecinin kalitesini ve hızını artıran, sizinle hekiminiz arasında güçlü bir iletişim ağının kurulmasını sağlayan, internet üzerinden güvenli bir şekilde erişebildiğiniz dünyanın en geniş ve en kapsamlı sağlık bilişim alt yapısıdır.

Uygulamayı Google Play Store ve App Store’ dan ücretsiz olarak indirebilir, T.C. Kimlik Numaranız ve e-Nabız şifreniz ile sisteme giriş yapabilirsiniz.

e-Nabız şifrenizi www.enabiz.gov.tr adresindeki E-Devlet Üzerinden Giriş butonunu kullanarak ya da aile hekiminizden alacağınız geçici e-Nabız şifreniz ile sisteme giriş yaparak oluşturabilirsiniz.

GooglePlay veya AppStore’dan e-Nabız uygulamasını indirin. Uygulamayı indirdikten sonra ekrandan şifre oluştur kısmına dokunun. Açılan e-Nabız web arayüz ekranında e-Devlet Üzerinden Kayıt Olun butonuna dokunun. T.C. kimlik numaranız ve e-Devlet şifreniz ile sisteme giriş yapın. Açılan sayfada gerekli alanları doldurarak e-Nabız şifrenizi oluşturun. Şifreniz en az 10 karakter ve en az 2 harf içermelidir. Telefonunuza gelen SMS onay kodunu ekrana girerek onay butonuna basın. Kayıt işleminiz tamamlandı.

Son olarak oluşturduğunuz şifre ve T.C. kimlik numaranız ile e-Nabız mobil uygulamasına giriş yapın. Artık tüm sağlık bilgileriniz her an ve her yerde elinizin altında. Ayrıca izin verdiğiniz her hekim tüm sağlık bilgilerinize buradan erişebilecektir.

Anasayfada bulunan ‘Ekle’ butonu ile Tansiyon, Şeker, Nabız ve Ağırlık sekmelerine tıklayarak buraya değerler ekleyebilirsiniz. Eklediğiniz değerleri Güncelle butonu ile güncelleyebilir Sil butonu ile silebilirsiniz. 

e-Nabız Mobil üzerinden telefonunuz ya da Android Wear saatiniz otomatik olarak gün boyunca yürüme, koşma veya bisiklete binme aktivitelerinizi kaydeder.

Sporcu Sağlığı Bilgi Sistemi

Sporcu Sağlığı Bilgi Sistemi, sporcuların, ilaçların etken maddelerinin Dünya Anti-Doping Ajansı (WADA) yayınlarına göre doping etkisine sahip olup olmadığı içerik bilgisini sorgulayabilecekleri bilgilendirme amaçlı bir mobil uygulamadır. Sporcuları daha bilinçli ilaç kullanımını teşvik etmek ve bu konuda gerekli bilgileri tedarik etmek amacıyla geliştirilmiştir.

e-Nabız uygulamasının içinde:
Sağlık Geçmişim
Sağlık Profilim
Profil Bilgilerim
Sağlık Tesisi Ziyaretlerim
Reçetelerim
Raporlarım
Hastalıklarım
Tahlillerim
Görüntülerim
Kemik İliği ve Kan Bağışı
Alerjilerim
Acil Durum Notlarım
Dokümanlarım
Erişim Bilgilerim
Şikayet Bildir
Başlıkları altında sağlıkla ilgili tüm bilgilerinizi erişebileceksiniz.
Sağlıklı günler dileriz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir