Sağlık Bakanlığı yeni logosu

Sağlık Bakanlığı Türkiye’deki bütün il müdürlüklerine gönderdiği kurumsal kimlik çalışması ile ilgili talimat ile bundan sonra Sağlık Bakanlığı’nın tüm çalışmalarında kullanacak yeni logosunu tanıttı.

Türkiye’de en son yapılan Cumhurbaşkanlığı seçimi sonucunda geçilen Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi’nde yeni oluşturulan ve isim değişikliği gerçekleşen bakanlıklar oldu. Değişen bu idari yapı sonucunda bakanlıkların bazıları yeni bir kurumsal kimlik çalışması gerçekleştirdi.

Sağlık Bakanlığı’nın yeni logosuda bu şekilde ortaya çıktı. Cumhurbaşkanlığı tarafından hazırlanan Sağlık Bakanlığı’nın yeni logosunda, kanatlı iki yılanın bir asa etrafına sarılmasının temsil ettiği tıp sembolü, dünya tarihindeki 16 büyük Türk imparatorluklarını simgeleyen yıldızlar ile çerçeveleniyor.

Sağlık Bakanlığı’nın yeni logosunun kullanımına dair bütün il müdürlüklerine gönderilen genelgeye göre, önceden basılmış olan görsel materyallerdeki eski logolar değiştirilmeyecek. Bundan sonra hazırlanacak her türlü yeni basılı ve dijital tasarımlarda ise Sağlık Bakanlığı yeni logosuna ait hazırlanan kılavuzda belirtilen kurallar ve görseller kullanılacak.
Sağlık Bakanlığı yeni logosuna buradan ulaşabilirsiniz.
Sağlık Bakanlığı yeni logosu ile ilgili diğer uygulama standartları için aşağıdaki linkleri inceleyebilirsiniz.

Kurumsal Kimlik Kılavuzunu İndirmek İçin Tıklayınız
Personel Kimlik Kartları Tasarımlarını İndirmek İçin Tıklayınız
Sağlık Bakanlığı Logolarını İndirmek İçin Tıklayınız
Bakanlık Genel Müdürlüklerin Logolarını İndirmek İçin Tıklayınız
İl Sağlık Müdürlükleri Logolarını İndirmek İçin Tıklayınız
İlçe Sağlık Müdürlükleri ve Hastane Logolarını İndirmek İçin Tıklayınız
Kullanılan Fontları İndirmek İçin Tıklayınız


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir